Powiat wyróżniony za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej

Powiat Pszczyński otrzymał Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego „Za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2024 roku” za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Trzy osoby, w tym wicestarosta i starosta, który trzyma dyplom.

Wyróżnienie odebrał starosta Grzegorz Wanot z wicestarostą Damianem Cieszewskim podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie. - Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej to projekt, z którego jesteśmy szczególnie dumni, bo miejscowe produkty to świadectwo aktywności, działalności i pasji naszych mieszkańców. Nagroda jest wyrazem uznania dla wszystkich producentów, którzy tworzą Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Powiat został wyróżniony w kategorii „Przedsięwzięcie turystyczne roku” za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, która jest znakiem jakości przyznawanym produktom wytwarzanym w powiecie pszczyńskim, spełniającym określone kryteria certyfikacyjne. Jej celem jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, promowanie walorów i zasobów regionu, jak również wzrost ruchu turystycznego na ziemi pszczyńskiej. Wyróżnione artykuły są gwarancją wysokiej jakości produktów, pochodzących z terenu powiatu pszczyńskiego.

Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej powstała i została wdrożona w ramach projektu „Regionalne produkty - bogactwo pogranicza” realizowanego przez Powiat Pszczyński we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pszczyńskiej wspólnie z czeskim partnerem - MAS Pobeskydí. - Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej przyciąga uwagę, pokazując, że nasza ziemia to miejsce, gdzie tradycja i nowoczesność łączą się w unikalny sposób - podkreśla Damian Cieszewski, wicestarosta.

Obecnie grono producentów uhonorowanych znakiem jakości liczy już 32 producentów. To zarówno rolnicy, pszczelarze, koła gospodyń wiejskich, rzemieślnicy i przedsiębiorcy. W trzech naborach certyfikat Lokalnej Marki przyznano łącznie ok. 90 produktom lub grupom produktów.

O wyróżnienie Powiatu Pszczyńskiego za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej wnioskowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.

W tym roku Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego „Za Zasługi dla Rozwoju Turystyki” otrzymało kilkadziesiąt osób i instytucji. Wśród nagrodzonych z powiatu pszczyńskiego znalazła się również Anna Kuś, właścicielka Biura Podróży „Polan” w Pszczynie.

Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki nadaje się osobom oraz jednostkom organizacyjnym, a także organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim.

3. Otwarty Turniej Pickleballa już w tę sobotę

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza na 3. Otwarty Turniej Pickleballa. Zawody rozegrane zostaną w sobotę 28 września na boisku wielofunkcyjnym Orlika w kategoriach singiel mężczyzn i kobiet oraz debel OPEN i MIKST.

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o silnym wietrze dla powiatu pszczyńskiego.