Mają ochotę pomagać

Starosta Paweł Sadza podziękował wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupionym w sztabie przy LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zebrała ponad 21 tys. zł!

wolontariusze WOŚP

- Robicie kawał świetnej roboty i to nie tylko w trakcie tego jednego dnia, kiedy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale też podczas długich przygotowań wcześniej i pracy później. Żyjemy w takich dziwnych czasach, w których próbuje się kwestionować działalność charytatywną. Cieszę się bardzo, że nie poddajecie się tym głosom, że angażujecie się w tę działalność. Chciałbym, żeby inni brali z was przykład. Wolontariat to słowo, które pochodzi od słowa "ochota". Wy macie ochotę pomagać drugiemu człowiekowi, chorym, którzy dzięki sprzętowi zakupionemu przez fundację otrzymują profesjonalną pomoc w szpitalach. Obyśmy nigdy tej pomocy nie potrzebowali - mówił do wolontariuszy starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Sztab WOŚP w LO im. B. Chrobrego w Pszczynie skupił 64 wolontariuszy z pszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki, III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego „DIABLAK”. Pieczę nad całością sprawowali nauczyciele z tych placówek. Kwestująca młodzież, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrała do swych puszek ponad 21 tys. zł.

wolontariusze WOŚP

Adaś Wojciech zebrał największą kwotę dla WOŚP w sztabie - 1507,40 zł.

Najcenniejsza puszkę dostarczył do sztabu ponaddwuletni Adaś Wojciech. Pytany o sposób na przekonanie mieszkańców, by to do jego puszki wrzucali pieniądze, odpowiedział: uśmiech!

- Cieszę się, że zawsze znajdują się osoby chętne, które chcą pomóc. Statystyki i kwoty są najmniej ważne. Najważniejsze, że chcieliście podjąć ten trud - mówiła Agnieszka Szczypka-Wojciech, szefowa sztabu w "Chrobrym".

Sztab WOŚP w pszczyńskim liceum działa od kilku lat, z dwuroczną przerwą. Podczas spotkania padła propozycja, by w kolejnych latach był to sztab powiatowy, który swoim patronatem obejmie starosta Paweł Sadza.

Przypomnijmy, że w tym roku podczas XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

100 tys. zł na likwidację barier w powiecie

Powiat Pszczyński otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki zostaną wykorzystane na budowę podjazdu w Zameczku w Rudołtowicach oraz likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie.

• Bezpieczeństwo

"Bezpieczne Wakacje" i "Łap słońce z głową"

Corocznie na terenie woj. śląskiego prowadzona jest akcja pt. „Bezpieczne Wakacje”. Jej celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego.