Konferencja "Jak wychowywać do miłości?"

6 lutego br. o godzinie 15:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się konferencja dla nauczycieli, rodziców i wychowawców „Jak wychowywać do miłości?”, którą swoim honorowym patronatem objął starosta pszczyński Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane wykłady zaprezentowane przez: dr inż. Antoniego Ziębę - prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, dr med. Monikę Małecką-Holerek - wykładowcę Instytutu Teologicznego im. św. J. Kantego, mgr Renatę Maciejczyk - instruktora Naturalnego Planowania Rodziny, mgr Joannę Piosik - nauczyciela przyrody i wychowania do życia w rodzinie oraz ks. dr Stanisława Puchałę - wieloletniego duszpasterza akademickiego w Katowicach, kapelana rekolekcji małżeńskich „MarriageEncounter”.

Plakat - Jak wychowywać do miłości

Prace na ul. Męczenników Oświęcimskich prawdopodobnie ruszą w grudniu

Firma Budimex, która przebudowuje linię kolejową na naszym terenie powiadomiła, że prace jeszcze w tym roku obejmą ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie wraz z przejazdem drogowo-kolejowym kategorii A. W miejscu przejazdu zostanie wybudowany wiadukt kolejowy, pod którym zostanie poprowadzona droga.

• Oświata

25 lat to już historia. Szkoła zaprosiła do swojej nowej bajki

Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie to szkoła wyjątkowa. Kształcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami to trudna praca, wymagająca wielkiego serca. A to mają nauczyciele szkoły, którzy zarażają uczniów artystycznymi pasjami. Tu uczeń czuje się ważny, wspierany i akceptowany.